Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Budowniczy Zamku w Olsztynie

Budowniczy Zamku w Olsztynie - gra planszowa

Projekt ma na celu wydanie pierwszej i jedynej w swoim rodzaju gry planszowej o tytule roboczym: "Budowniczy Zamku w Olsztynie", której przedmiotem będzie Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Gra zostanie opracowana na podstawie dzieła stworzonego przez Fundację "Szalony Krasnolud" oraz dzieci biorące aktywny udział w zajęciach prowadzonych 4 sierpnia 2016 roku w ramach Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem, organizowanych corocznie przez Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.
Wnioskodawca przeprowadził warsztaty z dziećmi, w czasie których przygotował projekt gry planszowej, którego tematem przewodnim był Zamek Kapituły Warmińskiej. Jakość przygotowanego projektu oraz jego atrakcyjność przerosła oczekiwania Wnioskodawcy, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, że pracował nad nim z dziećmi młodszymi (4-9 letnimi). Projekt został oszlifowany na prowadzonych przez Wnioskodawcę zajęciach profilaktycznych z udziałem młodzieży gimnazjalnej. Został od poddany ocenie merytorycznej podczas Wieczoru Gier Regionalnych współorganizowanych z Martą Kruk przewodnikiem PTTK w Olsztynie. Projekt gry dostał tam bardzo pozytywne opinie (w tym przewodników PTTK) oraz graczy niezwiązanych z Olsztynem.
Głównym celem przyświecającym Wnioskodawcy jest przede wszystkim upamiętnienie dziejów ojczystych i przywracanie pamięci lokalnej przez odkrywanie tego, co najbliższe, zgodnie z powiedzeniem "cudze chwalicie, swego nie znacie". Celem jest również ukazanie historii i tradycji w sposób niekonwencjonalny (tu z użyciem niestandardowego narzędzia - gry planszowej). Jednocześnie Wnioskodawca ma nadzieję, że kontakt z historią zbuduje szacunek, wzmocni więzi oraz nakłoni do współodpowiedzialności za polskie, w tym lokalne, dziedzictwo kulturowe.

Projekt "Budowniczy Zamku w Olsztynie" jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach IX edycji programu "Patriotyzm Jutra", któej operatorem jest Muzeum Historii Polski. Program służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski i wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury.
 

Projekt dofinansowano  ze  środków  Ministra  Kultury  i  Dziedzictwa  Narodowego.
Wład własny częściowo dofinansowany ze środków Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

 

 

mkidn_01_cmyk


 

biały prostokąt
warmia_mazury logo rgb


P1070438P1070439P1070441

 

 

Kontakt

fundacja@szalonykrasnolud.pl

+48608689782

KRS 0000555496
NIP 7393874678
REGON 36143630900000

Wesprzyj nas :)

Prosimy o przekazywanie wpłat na rachunek bankowy Fundacji - koniecznie z dopiskiem "Darowizna".

Fundacja "Szalony Krasnolud"
ul. Partyzantów 16/16
10-521 Olsztyn

Numer rachunku BGŻ:

96 2030 0045 1110 0000 0407 5190

Facebook

Partnerzy