W dniach 27.06.-06.07.2021 roku w Łazach rozgrywany był XVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Perła Bałtyku”. Fundacja, w ramach prowadzonej działalności, była czynnym uczestnikiem Turnieju – projekt ze środków własnych – wspierając reprezentantki LZS CKTiS Biskupiec i Dziewczęcego Szachowego Dream Team Warmii i Mazur: Anię Kawę i siostry Maję i Sophie Woytitzki.

W grupie B, najlepsza zawodniczka z regionu Ania Kawa zajęła 11. miejsce na 235 zawodników (awans z miejsca 29, czyli o 18 pozycji), zdobywając 7 z 9 punktów (tylko jedna porażka), zajmując również 2. miejsce wśród kobiet i 3. wśród zawodników w wieku 13-14 lat. Dla porównania, w zeszłym roku na tym samym turnieju Ania zajęła miejsce 72., więc mamy widoczne wyniki ciężkiej pracy 😉
Grająca w tej samej grupie Sophie Woytitzki zajęła ostatecznie 159. miejsce (awans ze 192), zdobywając 4 punkty. Sophie osiągnęła także swój własny duży indywidualny sukces, zdobywając upragnioną II. kategorię szachową i pierwsze punkty w rankingu FIDE (wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_74/results.html?l=pl) 🙂
Grająca w grupie D Maja Woytitzki zajęła bardzo dobre 9. miejsce spośród 63 zawodników i 2, miejsce w kategorii dziewcząt (wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_76/results.html?l=pl).