W dniach 18.-25.07.2021 roku w Uniejowie rozgrywana była XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Fundacja, w ramach prowadzonej działalności, była czynnym uczestnikiem Turnieju – projekt ze środków własnych – wspierając reprezentantkę LZS CKTiS Biskupiec i Dziewczęcego Szachowego Dream Team Warmii i Mazur: Anię Kawę.

Szalony Krasnolud ma niezmierną przyjemność poinformować, że Ania Kawa, podopieczna Fundacji, a jednocześnie zawodniczka LZS Centrum Kultury,Turystyki i Sportu w Biskupcu, po zaciętej walce w ostatniej rundzie zajęła ostatecznie 6. miejsce w grupie dziewcząt do lat 14  Ania awansowała o 9 „oczek” z miejsca 15. listy startowej i zdecydowanie poprawiła swój ubiegłoroczny wynik (18. miejsce na OOM 2020 w Puławach). Tegoroczny rezultat Ani to najlepszy wynik zawodniczki z naszego województwa w tej kategorii wiekowej juniorek od 2017 roku, kiedy to 5. miejsce wywalczyła Lidia Czarnecka. W klasyfikacji dziewcząt do lat 13 Ania zajęła 3. miejsce, co zagwarantowało jej bezpośredni awans do przyszłorocznej Olimpiady bez konieczności udziału w klasyfikacjach regionalnych. Oprócz tego, Ania zdobyła również kolejnych 60 punktów do rankingu FIDE oraz 4 punkty Systemu Sportu Młodzieżowego. Gratulujemy serdecznie, Aniu 🙂