Ławeczka Szalonego Krasnoluda

Celem projektu jest zagospodarowanie lokalnej przestrzeni publicznej (Park im. Kusocińskiego w Olsztynie znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie 1 Regionu BZ WBK oraz lokalu Wnioskodawcy) i poprawa jej estetyki i funkcjonalności poprzez wyposażenie Parku w ogólnodostępną ławeczkę – stolik do grania w szachy/warcaby i chińczyka.
Park im. Kusocińskiego w Olsztynie powstawał w latach 70tych ubiegłego stulecia, w ramach tzw. czynu partyjnego. Poza drobnymi bieżącymi remontami oraz doposażeniem go w kilka zaledwie elementów małej architektury nie był on poddawany gruntownej rewitalizacji. Wiele jest do zrobienia w tym zielonym centrum Olsztyna, w którym chętnie przebywają seniorzy i rodziny z małymi dziećmi.
Naszym celem jest stworzenie miejsca przyjaznego szachistom, warcabistom, graczom w stolikowe gry „bez prądu”, które promujemy zgodnie z celami statutowymi Fundacji.
Środki otrzymane z dotacji pragniemy przeznaczyć na zakup i instalację w Parku im. Kusocińskiego ławeczki ze stolikiem do grania w szachy/warcaby i chińczyka.
Lokal, w którym działa nasza Fundacja, mieści się przy ul. Kołobrzeskiej 30 w bezpośrednim sąsiedztwie Parku, w którym często gościmy z szachami plenerowymi, ucząc tej królewskiej gry dzieci i młodzież. Naszym poczynaniom czynnie przyglądają się spacerowicze (w tym seniorzy, którzy często podchodzą do nas i pytają o możliwość wspólnej gry – na co chętnie przystajemy). Po sąsiedzku do Parku usytuowana jest Szkoła Podstawowa nr 3, w której funkcjonuje prężne kółko szachowe oraz dwa przedszkola miejskie, w których dzieci biorą udział w zajęciach szachowych (z wszystkimi tymi placówkami współpracujemy i pragniemy zaangażować je w promowanie Ławeczki Szalonego Krasnoluda). Mamy w związku z tym nadzieję, że szachiści zarówno młodzi (dzieci i młodzież), jak i osoby dojrzałe, w szczególności seniorzy, których wśród mieszkańców okolicznych budynków jest niezwykle dużo, z chęcią skorzystają z nowego miejsca aktywności umysłowo-rekreacyjnej. Jednocześnie Ławeczka Szalonego Krasnoluda ma służyć promocji Donatora i Wnioskodawcy (na drewnianych oparciach zostaną wyrzeźbione nazwy obu instytucji).