Leśna przygoda – gra planszowa

W 2016 roku Fundacja „Szalony Krasnolud” przeprowadziła w oparciu o dotację z WFOŚiGW w Olsztynie konkurs „Graj w Ekologię”, którego celem było wybranie najlepszych projektów gier o tematyce ekologicznej sposród tych, zgłoszonych przez dzieci i młodzież z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.
Wnioskodawca wydał już dzięki WFOŚiGW w Olsztynie jedną z nagrodzonych gier (Eko Piotruś – Parki Narodowe). Kolejnym krokiem jest wydanie gry planszowej „Leśna przygoda”, której projektantami są uczniowie klas I-III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lutrach. Gra ta, poza walorami miłego spędzenia czasu, ma bezsprzecznie aspekt edukacyjny, w szczególności uczy, jak należy zachowywać się w lesie oraz wskazuje, jak absolutnie zachowywać się w nim nie powinno.
Donatorami projektu, oprócz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, są Nadleśnictwa wchodzące w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie: Nowe Ramuki, Wipsowo, Myszyniec, Kudypy, Mrągowo, Strzałowo, Miłomłyn, Dwukoły i Olsztyn. Zdaniem Nadleśniczych, będzie ona mogła służyć jako wspaniały materiał edukacyjny w prowadzonych przez nie lekcjach ekologii. Projekt wsparła również Rada Rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lutrach.

Przy realizacji projektu korzystamy z dofinansowania
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.