Share this post on:

Uczniowski Klub Sportowy KOPERNIK Olsztyn i Fundacja „Szalony Krasnolud” prowadzą projekt:

 

Wygraj z RAKIEM*

*Tomaszem Rakiem – wicemistrzem Polski seniorów 55+ 2017 roku,

członkiem założycielem UKS KOPERNIK Olsztyn, instruktorem szachowym i człowiekiem bardzo dobrej woli

 

To akcja o charakterze symultany szachowej z Panem Tomaszem Rakiem, który rozegra partię szachów z wszystkimi chętnymi na dziesięciu przygotowanych w tym celu stanowiskach do gry.

Do partii z Mistrzem może przystąpić każdy, niezależnie od swojego poziomu gry w szachy i swoich umiejętności!

Już pierwsze posunięcie szachistki/szachisty wspiera chorego, bowiem cały dochód z akcji przeznaczony zostanie na zaopatrzenie najbardziej potrzebujących pacjentów oddziałów onkologii poszczególnych szpitali.

Im więcej przeciwników będzie miał RAK* (*Tomasz Rak), tym więcej pieniędzy trafi do pacjentów onkologicznych!

 

  • Pierwsza symultana zostanie przeprowadzona 6 kwietnia 2018 roku (piątek) w godzinach 12.00-15.00 na rzecz pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie – miejsce symultany sala multimedialna w Szpitalu Pulmonologicznym przy ul. Jagiellońskiej 78, 10-357 Olsztyn.

Przeciwnicy RAKA* (*Tomasza Raka) w Szpitalu Pulmonologicznym będą mogą liczyć na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi oraz badanie spirometryczne.

 

  • Druga symultana zostanie przeprowadzona 12 maja 2018 roku (sobota) w godzinach 10.00-14.00 na rzecz pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie – miejsce symultany Szkoła Podstawowa nr 18 w Olsztynie im. Orła Białego, ul. Żytnia 71, 10-822 Olsztyn podczas Festynu „Bezpieczni – Ja, Ty, My”.

 

  • Trzecia symultana zostanie przeprowadzona 3 czerwca 2018 roku (sobota) w godzinach 12.00-15.00 na rzecz pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – miejsce symultany Park Jakubowo podczas Festynu „Magiczny Park Jakubowo” organizowanego przez Stowarzyszenie Nasze Jakubowo z Olsztyna.

 

Rozegranie partii z Mistrzem Rakiem będzie odpłatne, aby móc zmierzyć się z Tomaszem Rakiem i z nim WYGRAĆ należy wrzucić do skarbony minimum 10 zł.

Celem akcji jest także zwrócenie uwagi mieszkańców Olsztyna na problem narastającej liczby zachorowań na nowotwory. Jest to także okazja do propagowania zdrowego stylu życia i aktywności sportowej poprzez grę w szachy.

 

Share this post on: